Sajnos szokványos történetet ismertet az alábbi levél. Az orvosi műhibapereknél megszokott szakértői sumákolás az alábbi ügynél is fontos szerepet töltött be.
Tisztelt Zugügyvéd !Véleményüket szeretném kikérni az alábbi ügyben: 2007. októberében elhunyt Édesanyám egy csecsemő-fej nagyságú hasnyálmirigy-daganat következtében. Mivel nem végeztek nála sem CT sem tumor-marker vizsgálatot,valamint rendszeresen járt orvoshoz, arra gyanakodván, hogy itt súlyos diagnosztikai mulasztás történt, panaszbejelentést tettem 2007. novemberében az azóta már megszűnt Egészségbiztosítási Felügyeletnél.
Mivel elhúzódott a vizsgálat, 2008.júniusában rendőrségi feljelentést is tettem az ügyben.
Tájékoztattam a rendőrséget, hogy vizsgálat folyik az EBF-nél .Erre a rendőrség megkereste az EBF-et és kikérte az iratokat- közötte az EBF által készíttetett orvosszakértői szakvéleményt- és odaadta az általa kirendelt orvosszakértőnek aki elolvasván azt, egyáltalán nem meglepő módon, azzal mindenben egyetértő szakvéleményt adott a rendőrség számára
Ezután a rendőrség hivatkozott az EBF szakvéleményre, mint független második szakvéleményre ,az EBF pedig hivatkozott a rendőrség szakvéleményére, mint független második szakvéleményre, ki-ki meghozta saját elutasító határozatát, elégedetten hátradőltek, az ügy megoldva.Panaszomra miszerint miért adta oda a rendőrség a már kész EBF szakvéleményt az általa kirendelt szakértőnek , és hogyan lehet így az elfogulatlanság és objektivitás kívánalmát érvényesíteni ezzel a második szakvéleménnyel kapcsolatban, a válasz az volt: nem tiltja a törvény. Kérdésem az: valóban szabályos , jogszerű volt-e a hatóságok ilyetén eljárása? Az EBF ellen közigazgatási pert indítottam, amit elvesztettem a Fővárosi Bíróságon, mert egy olyan jogszabályi helyre hivatkoztam ( a Közigazgatási Hatósági Eljárásról szóló törvény 59.§ (4).bekezdése) amely szabály csak 2009.október 1.-én lépett hatályba, az én ügyemben még nem alkalmazható.
Kérdezném azt is , hogy érdemes-e ezek után a rendőrséggel szemben közigazgatási pert indítanom? ( a Fővárosi Bíróság is rögzítette ítéletében, hogy a szakértői szakvélemény megismerését a rendőrség tette lehetővé a saját kirendelt szakértője számára , még saját szakvéleménye kialakítása előtt) Válaszukat várom, annál is inkább , mivel november 12.-én letelik a 30 nap a rendőrségi határozat kézhezvételétől, utána nincs bírósági jogorvoslatra lehetőség.
Tisztelettel: J.Z.
Utolsó kommentek