A domainjogok és az internetes kereskedelem kérdéseivel kapcsolatban sok tévhit kering a köztudatban. Azonfelül, hogy a domainek kezelését egy független testület végzi, belefolyik a rendszerbe a védjegyjog is többek között. Az internetes kereskedelemnél sem csak a felhasználási feltételek irányadóak.
Tisztelt Zugügyvéd Úr!
Egy érdekes internetes domain eladási ügyben szeretnék segítséget kérni.
Tulajdonomban van a Vatera.biz domain, amit (kissé pofátlanul ugyan) a vatera.hu oldalaira tettem fel árverésre potom 200000 huf összegért.
A vatera viszont eltávolította "egyéb" okokra hivatkozva. Tisztában vagyok azzal. hogy mivel a fent említett (amúgy külföldön vásárolt domain) a saját nevemen lett beregisztrálva, így semmi jogsértőt nem követek el az értékesítésével.
A vaterának érthető okokból szúrja a szemét, elismerem, de pont ez volt a cél, a domaint befektetésként vásároltam.
Telefonon megkerestek és felajánlottak egy nevetségesnek mondható 40ezer forintos összeget, mert hogy "jófejek" akarnak lenni, és jogszabályok így-úgy és nem akarnak jogi lépéseket, stb...
Kérdésem viszont az, hogy követek-e el bármilyen jogsértést azzal, hogy árulom a domaint vagy azon esetleg bármilyen kereskedelmi tartalmat jelenítek meg én, vagy esetleg egy külföldi (amerikai) jogutódom (akinek esetleg közben eladom a nevezett domain jogait)?
Indíthat-e a vatera.hu bármilyen pert ellenem azért, mert aktívan használom a jogosan megvásárolt domainemet és azon esetleg olyan kereskedelmi tevékenységet folytatok, melyen során egy szó sem utal vagy hivatkozik a vatera.hu cégre, ill. annak oldalaira (tehát nem élek vissza a bejegyzett márkajegyeivel, logóival, stb.)?Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel, Zs.Á.
Utolsó kommentek