Az alábbi ügy egy koccanásos baleset sajnos tipikus elintézése, ahol mindkét fél hibázott. A levélíró minimum abban, hogy a telefonján kihívja a rendőrséget. Akkor talán helyszínelőkkel és szemtanúkkal is tudta volna bizonyítani az álláspontját.
Tisztelt Zugügyvéd!
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni az alábbi ügyben! Az előzmények röviden: ez év májusában történt, hogy békésen autóztunk A pontból B pontba egy viszonylag keskeny, de jól belátható útszakaszon, a párom vezette a kocsit, én hátul ültem a gyerekkel. Az egyik ház előtt két autó parkolt egymás előtt, félig belógva a mi sávunkba,éppen hogy,de ki tudtuk őket kerülni anélkül,hogy a másik sávba átmentünk volna.
Szemből viszont jött egy másik autó, aki éppen előzésben volt és akkor ért mellénk,amikor mi a parkoló autókat kerültük ki. Ő már nem tudott teljesen visszahúzódni a saját oldalára, így a két visszapillantó tükör összeért. A miénk becsapódott, de más baja nem lett, az övé viszont a becsapódás hatására kifordult és eltört. Mindketten megálltunk, a párom kiszállt, körbejárták a két kocsit, majd a fickó kijelentette,hogy hívjunk rendőrt, mert szerinte a mi hibánkból történt a baleset.
A párom mondta,hogy ő nem így látja a dolgot és mivel anyagi kárunk sem keletkezett,így részünkről nem szükséges a rendőri intézkedés,de ha ő ragaszkodik hozzá,akkor hívjon rendőrt, természetesen megvárjuk. Erre a fickó közölte,hogy nála nincs telefon, úgyhogy mi hívjunk. A párom mondta,hogy mi továbbra sem látjuk értelmét a közeg intézkedésének,de ha megkér valakit az utcában,hogy hagy telefonáljon az egyik házból,még azt is megvárjuk.
A férfi erre felemelte a hangját, szitkozódott,fenyegetőzött, sőt, fizikai fölényét kihasználva a párom torkának esett és fojtogatni kezdte őt. Ekkor a párom megelégelte a dolgot, még egyszer rákérdezett, hogy kíván-e a koma rendőrt hívni, különben elhagyjuk a helyszínt. Ő továbbra is azt szajkózta,hogy nekünk kellene rendőrt hívni, erre visszaszálltunk a kocsiba és eljöttünk onnan. Azt még hallottuk,hogy utánunk kiabált,hogy ezt nem hagyja annyiban. Mi azt gondoltuk,hogy csak a tehetetlen düh beszél belőle,de sajnos nem....
Ezekután elment személyesen a rendőrségre és feljelentést tett, amiben azt közölte,hogy mi cserbenhagytuk őt a baleset után és neki jelentős anyagi kára keletkezett. Mivel az autó az én nevemen van, ezért a rendőrség első körben annyit kért, hogy adjam meg,hogy az adott időpontban ki vezette az autót. Mi meg is adtuk a kért adatokat, gondolván,hogy bennünket is behívnak majd meghallgatásra és akkor elmondhatjuk a mi verziónkat is. De megint csalódnunk kellett....
Három hétre rá megkaptuk a rendőrségi határozatot, melyben 15000 Ft szabálysértési bírságot szabtak ki a páromra, amit 3 nap közmunkára vagy 15 nap letöltendőre cserélhet! Anélkül,hogy bennünket bárki is meghallgatott volna. Felhívtuk a kapitányságot,hogy megtudjuk,hogy mégis mi alapján hozták ezt a határozatot,mert mi semmilyen felelősséget nem ismertünk el ezügyben és vártuk,hogy majd minket is meghallgatnak, erre közölte az ügy előadója,hogy nekik erre nincs kapacitásuk, úgyhogy ha problémánk van a döntéssel, akkor egy fellebbezés után mehetünk a bíróságra.
Nohát most itt tartunk. A kérdésem az lenne,hogy hogyan tovább? Van-e valami jogorvoslati lehetőségünk? Érdemes-e tovább mennünk az igazunkért? Illetve,ha befizetjük a bírságot és utólag nekünk ad igazat a bíróság, vajon visszakapjuk a pénzünket? Vagy be se fizessük addig?
Kérem,ha lát valami reális megoldást, ossza meg velünk!
Véleményét és tanácsát köszönöm,
R.A.
Utolsó kommentek