Nehéz ezt néha benyelni az új élettársnak, de korábbi házasságból született gyerekek akkor is örökösök maradnak, ha az apjuk új családot alapított. A kötelesrész –a kitagadást kivéve – mindenképpen jár nekik.
Tisztelt Zugügyvéd!
Valószínűleg nagyon egyszerű a dilemmáimra a válasz, de én sajnos - jogi jártasság hiányában - nem találom azt.
Párom 4 év különélés után tavaly elvált, jelenleg 4 gyerek után fizet (a meghatározotton jóval túli) gyerektartást, a lakást (ami egyébként az anyja nevén van) és minden mást is (feltételezem: közösen szerzett berendezési tárgyakat) otthagyott és nagyon törekedett a közös megegyezésre mindennel kapcsolatban.
Nekem nincs gyerekem, van viszont egy (hitellel terhelt) lakásom. A lakás hitelét természetesen én akarom és fogom visszafizetni.Közös jövőt tervezünk és közös kasszát tervez a Párom. (Egyébiránt nem minimálbérből élünk, de egyértelműen, Általa is elismerten én vagyok az, aki tud bánni a pénzzel, másrészt meg az ő jövedelmének fele a gyerekekre megy.)
Mivel Ő 10 évvel idősebb nálam és sajnos - köztudottan - a férfiak előbb halnak, felmerült bennem jónéhány vagyonjogi kérdés.
Mi lesz a lakásom tulajdonjogával?
Mi lesz a (tervezett) közös ingatlan tulajdonjogával? (Ha belekerül a lakásom esetleges ára és mi van, ha nem?)
Öröklés esetén az Ő gyerekei fogják örökölni az én vagyonomat is? (Ha nem lesz közös gyerek... és ha lesz?)
Mi történik vagyoni szempontból, ha lesz közös gyerekünk?
Hogy alakulnak fentiek házasság, eljegyzés vagy együttélés esetén?
Alapesetben melyek a vonatkozó szabályok? Vagy viszonylag gyorsan szerezzek egy ügyvédet, aki ezeket a vagyoni dolgokat papíron egyértelműen rendezi minden eshetőségre felkészülve?
Hálás köszönettel: egy anyagias (?) kételyek közt vergődő
Utolsó kommentek