Egy törvényjavaslat szerint aki nem tud egy évnyi jelöltséget igazolni, az egy évig alkalmazott ügyvédként, korlátozott jogkörrel végezhet ügyvédi munkát, de például önálló praxist nem nyithat.
A Népszabadság cikke szerint a javaslattal a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke is egyetért. Mint Bánáti János a Népszabadságnak fogalmazott: régi törekvésük, hogy ne lehessen ügyvéd az, aki, bár a jogi egyetem után letette az ügyvédi szakvizsgát, soha nem dolgozott ügyvéd mellett, sőt, esetleg még jogi munkát sem végzett. Bánáti közlése szerint a kamara az ügyvédi szolgáltatások színvonalának javulását várja a törvénymódosítástól.
Az ügyvédi kamarának ma is számos olyan ügyvéd a tagja, akik jogi diplomájuk átvételét követően rögtön letették az ügyvédi szakvizsgát, de az után a közigazgatásban, a rendőrségen, vagy vállalati jogtanácsosként helyezkedtek el. Majd az ottani munka-, illetve szolgálati viszonyuk megszűnését követően azonnal ügyvédi irodát nyitottak, anélkül, hogy valaha ügyvédi gyakorlati ismereteket szereztek volna szereztek volna.
A Zugügyvéd szerint ezzel a felvetésel több probléma is adódik. Mi aza a plusz, amit egy ügyvédi iroda úgymond megtanít a jelöltnek, vagy az alkalmazott ügyvédnek? A kamarai szabályzatok? Hogy kell iktatni? A földhivatalban sorban állni? Egy volt rendőr vajon kevesebbet tud a kihallgatásról, mint egy adóügyi ügyvédi irodában dolgozó jelölt? Vagy az adóügyekről egy volt APEH jogtanácsos, mint egy büntetős ügyvéd?
Utolsó kommentek