A tulajdon kötelezettséggel is jár, ez sokakban nem tudatosul. De meddig terjedhet ez a kötelezettség, mire kényszerítheti az önkormányzat a telektulajdonosokat?
Tisztelt Zugügyvéd!
Megoldást szeretnék találni a következő ügyben: adva van egy község, 13-15 éve parcellázott részben új településrésze, itt vásároltunk egy összközműves saroktelket. Házat építettünk rá, itt is lakunk évek óta.Most a saroktelek által érintett új utca lakóinak többsége árkot akar ásatni, a csapadékvíz elvezetés céljából, a hivatal pedig a lakókat kötelezte a munka elvégeztetésére, méterenként 600 Ft-nyi költség megfizetésére, továbbá a kocsibeállók kivitelezésének teljes költségének átvállalására. Nekünk 65 méter hosszan érintett a telkünk, így több mint 40 ezer forintot kellene fizetnünk.
Ráadásul mi már kb. 25 méteres szakaszon ástunk egy kisebb árkot a telkünk mellett, mert rendszeresen elöltötte az alagsori garázsunkat a víz.
Tértivevényes levelére válaszolva, írásban kértem a polgármester válaszát, tájékoztatását, hogy milyen jogszabály által kötelez minket erre, mikor mi összözműves telket vásároltunk anno, nem is ahhoz az utcához tartozunk telekkönyvileg. Sőt hozzájárultunk annak az utcának a lekövezéséhez, az új híd megépítéséhez (ezek társadalmi munkában, a lakók pénzén készültek), továbbá utcanévtáblát készítettünk, mert 10 év alatt az önkormányzatnak nem sikerült, a mentő stb. nem találta az utcát. A polgármester több mint két hónapja nem hajlandó válaszolni a levelemre, sőt már a köszönésünket sem fogadja.
A többi lakó is neheztel, mert számunkra sok a 40 ezer forintnyi hozzájárulás, nekik 10 ezer forint sem lenne a befizetnivaló. Mit lehet tenni? A csapadékvíz elvezetés közterületen nem önkormányzati feladat? Mire lehet kötelezni bennünket?
Kérem szépen, aki tud segítsen nekünk a probléma megoldásában.Köszönöm. R.E.
Utolsó kommentek