Az alábbi történet egyik legtipikusabb példája annak, hogyan nem szabad gépjárművet vásárolni. Ennél már csak az lett volna rosszabb, ha kiderül, hogy az autó lopott is.
Tisztelt Zugügyvéd!
Autó adásvételi probléma miatt fordulok önhöz.
Történt aug. 12-én, hogy egy használtautó kereskedésben vásároltam egy autót.Kaptam kettő darab adásvételi szerződést, az első szerint A Kft. eladta a kocsit B Bt.-nek, a másik szerint pedig én vettem meg B Bt-től.
A kereskedésnek (papíron) semmilyen szerepe nincs a játékban, csak annyi, hogy az ő telepükön vettem át az autót, és neki fizettem.
Átíratási kísérlet során jött a feketeleves, miszerint B Bt-től vinnem kell címpéldány másolatot, illetve cégbírósági bejegyzés másolatot, hogy az okmányiroda rendezze az átírást.
Viszont időközben kiderült, hogy a B Bt. még júliusban végelszámolásra került, tehát az adásvételim érvénytelen.Csavar az esetben, hogy a B Bt. nem íratta át a saját nevére a kocsit, az adásvételt az A Kft. jelentette le az okmányirodában, miután sorra kapták a büntetéseket.
Felkutattam a végelszámolást végző céget, ők azt mondták, hogy nekik kell visszaadnom a kocsit, mivel elvben az ő tulajdonuk, tehát elvileg így bukom a kocsit is, meg a pénzt is.
Kérdésem lenne, hogy milyen törvényes megoldása lehet annak, hogy az autót a nevemre írják, és ne bukjam el a pénzemet, illetve van-e reális esélye, hogy akár peres úton megtérüljön a károm.
Előre is köszönöm a segítséget!
Utolsó kommentek