
Tisztelt Zugügyvéd !
Egy olyan esetet ismertetek önnel, amelyet érdekesnek mondanék, ha nem velem történt volna meg. Kíváncsi vagyok a véleményére- esetleg másokéra -, valamint arra, hogy van-e még bármilyen lehetőségem az események pozitív megfordítására. Az ügy 8 éve tart, és oly sok minden történt, hogy pontokba szedve áttekinthetőbbnek tartom a leírását.
- 9 évvel ezelőtt értékesítettem egy olyan ingatlant, amelynek egyik része családi ház, a másik része üzlethelyiség volt.
- Az üzlethelyiséget egy játékgépet üzemeltető vállalkozó bérelte x összegért. Bérleti szerződése lejárt.
- A családi házat szerződés szerint a vevőnek átadtam, az üzleti rész átadását a bérleti szerződés lejártakor a bérlő nem adta át.
- Az ingatlant a vevő nem fizette ki.
- Pert indítottunk a bérlő ellen, megnyertük. Rosszhiszemű, jogcím nélküli ott tartózkodásának a bíróság 10 hónap múlva vetett véget. Kiköltözött.
- Az üzlethelyiséget is átadtam a vevőnek.
- A vevő nem fizetett. Kártérítési pert indított ellenem. A tíz hónapi ½ ingatlan bérleti díjául az ingatlan árát jelölte meg, 10 x értékben. Ő is játékgép üzemeltető.
- A vevő hivatkozásul egy önmagával / vevő, mint természetes személy, és vevő, mint 99% jogi személy/ kötött bérleti szerződésre hivatkozott, amellyel azt igazolta, hogy a 10 hónap alatt ekkora bevételtől esett el a késedelmes átadás miatt. Viszontkeresetet adtunk be.
- Szakértők igazolták hogy irreális a bérleti díj, szakértő bizonyította, hogy vevő jogi személy ki sem tudta volna fizetni az irreális bérleti díjat vevő természetes személynek, bíróság nem tartotta a jó erkölcs elleni vétségnek az egyébként sajnos nem bizonyíthatóan utólag készült szerződést. A pert elveszítettem azon a címen, hogy külső személy nem támadhat meg egy szerződést. A szerződésben foglaltak csak azokra a résztvevőkre tartoznak, akik a szerződést kötötték.
- Pert indítottunk a bérlő ellen, aki jogerős bírósági ítélet szerint a kár okozója.
- A pert megnyertük. A bíróság jelentős részben megítélte az általunk kért összeget. A meg nem ítélt összegre bírósági illetéket vetett ki.
- Végrehajtóhoz került a követelés. A volt bérlő ingatlana - az őt elmarasztaló ítélet jogerőre emelkedése előtt kb 5 nappal, az ingatlan értékének 100 %-ával - egy magánszemély nevében jelzáloggal lett megterhelve. A követelés gyakorlatilag behajthatatlan.
- A pécsi önkormányzat x évi ingatlanadó befizetésének hiánya + kamat miatt végrehajtási eljárást kezdeményezett ellenem, annak ellenére, hogy az ingatlan eladásáról többször tájékoztattam, Az ingatlanban azóta is a „ vevő „ lakik, ő a tulajdonos , és üzemelteti a játéktermet.
- Az apeh lefoglalta 10 éves autómat a bírósági illeték fejében.
- A vevővel szembeni per veszteseként kifizettem x millió forintot a vevő és a saját ügyvédemnek.
- A végrehajtás kérésekor kifizettem x százezer forintot a végrehajtónak.
- Tehát egy nagy értékű, 360 négyzetméteres, nagy városban lévő ingatlan eladásából bevételem nem, de sok millió forintos károm keletkezett, amely gyakorlatilag egzisztenciális megsemmisülésemhez vezetett. Természetesen e hosszú tortúrának egészségügyi következményei is lettek.
Az esetet nagyon vázlatosan írtam le az érthetőség kedvéért. Kérdésem; ez a jogszolgáltatás? Ez a jogbiztonság ? Tisztelt ügyvéd urak ! ….ez előfordulhat ? Van még segítség ?
A fenti eset nem a klasszikus lakásmaffiás történet. De …a nevét nem vállaló ügyvéd , konkrét tudása alapján, a két játéktermes összejátszott, sajnos
ügyvéd segédlettel, s elvették az ingatlanom annak ismeretében, hogy fiatalon elhunyt férjem halála miatt egyedül maradtam. Az ügyben érintett és résztvevő ügyvédek, bírók, szakértők tárgyalási szünetekben, tárgyalás elmaradásakor, „magánbesztélgetés” során elmondták, hogy tudják miről van szó. A végeredmény azonban ez lett.
Köszönöm türelmét és várom véleményét ! Tisztelettel ; Sissy
Utolsó kommentek