Kegyeletsértő-e, ha egy elhunyt pornószínész képei fennmaradnak a neten? Az alábbi eset ezzel a nem mindennapi jogi problémával foglalkozik.
Tisztelt Zugügyvéd!
Egy újabb érdekes eset házunk tájáról…
„Finoman” fenyegető levelet kapott szerkesztőségünk egy édesapától, aki nemrégen vesztette el lányát egy balesetből kifolyólag.A temetés után pár hónappal a család egyik jószándékú ismerőse felfedezett néhány piroskarikás tartalmú anyagot (filmeket és fotósorozatokat) weblapunkon, amelyeknek a lányt volt az egyik igencsak aktív szereplője. A családnak természetesen nem volt tudomása arról, hogy a lányuk ilyesmivel „foglalkozott” volna, sőt, még az is megfordult az édesapa fejében, hogy az anyagok hamisítványok.
Kegyeletsértésre hivatkozva „kéri”, hogy a lányáról készült anyagokat azonnal távolítsuk el oldalunkról, ha ez nem történik meg, a bírósághoz fordul, a lánya végtisztessége érdekében.
Mint ember, megértjük a család fájdalmát és felháborodását, dacára annak, hogy szerződéssel is tudjuk bizonyítani, a lány aktívan működött közre nem is egy felnőttfilmben, amiért természetesen a megfelelő fizetését is megkapta.
Mégis, hogy van ez?!
A leforgatott anyagok után minden esetben nyomon kellene követnünk a szereplők élettörténetét?!
Valóban kegyeletsértő, ha egy időközben elhunyt személyről ilyen anyagok láthatók?
(Amikor a filmek több mint egy éve kikerültek oldalunkra , a lány még aktívan, rendszeresen szerepelt ilyen produkciókban… )
Ha nem távolítjuk el a fent említett anyagokat, valóban kegyeletsértést követünk el?
Üdvözlettel:
Walter Anna
Tutti Frutti Party főszerk. helyettes
Utolsó kommentek