A különböző szolgáltatók hajlamosak visszaélni a hűségidővel. A Zugügyvédnek volt olyan ügye, hogy az elköltözött ügyfél új lakásába nem tudták átvezetni az internet szolgáltatást a szolgáltató hibájából, de mégis perelte az ügyfelét. Persze ezt már a bíróság sem vette be.
Hello,
Nem tudom volt-e már a zugügyvéden hűségidővel, illetve kötbérezéssel kapcsolatos post, ha nem, akkor hiánypótló jelleggel közölhetitek az alábbi sztorit. Történt, hogy idén májusban az az ötletem támadt, hogy felmondom a vezetékes telefonelőfizetésemet a T-Home-nál, és UPC-re váltok. Az előfizetési szerződésem 2007 augusztusában köttetett, és abban a hitben voltam, hogy csak 1 éves hűségnyilatkozatot írtam alá. Az előfizetésem felmondása során az illetékes T-Home kirendeltségen le is zajlott a szükséges papírmunka, melynek során a rezidens ügyintéző nagyvonalúan (de leginkább rosszhiszeműen) elfelejtett arról tájékoztatni, hogy nem egy, hanem két éves -még hatályos- hűségnyilatkozat köt a céghez! Ez most augusztusban járt volna le, tehát három nyomorult hónapról beszélünk!
Ennek megfelelően erősen meghatódtam, amikor júniusban megkaptam a 25 ezer forintos kötbér-csekket a T-Home-tól. Mivel teljesen biztos voltam abban, hogy a szerződés csak 1 éves röghöz kötöttséget irányoz elő számomra, ezért nem is foglalkoztam a levéllel, egészen a második felszólításig. Akkor elővettem a szerződést, és persze számomra is kiderült a szomorú két éves valóság. Időközben a tartozás behajtásával a T-Home a Creditexpress nevű céget bízta meg, és ők már 29007.- Ft-ot követelnek. (Szemelvények a felszólításból:
...Cégünk a fenti tartozással kapcsolatban jogosult eljárni, megállapodásokat kötni, Önt a tartozás behajtása érdekében személyesen felkeresni, telefonon felhívni,... egyeztetni.) Kérdésem a nálamnál írástudóbb kommentelőkhöz, hogy mi történik, ha ezt a tartozást nem fizetem meg? Hivatkozhatok-e a T-Home kirendeltségen ügyemben eljáró női hölgy rosszhiszeműségére, vagy gondatlan hanyagságára? Pár éve olvastam-hallottam egy olyan elméletről is, mely szerint a magyar jog nem ismeri a hűségnyilatkozat fogalmát, tehát az ilyen jellegű kötbérezéssel kapcsolatos kintlévőségek behajtása polgári peres úton meglehetősen nehézkes.
Alternatív befejezés: mi történik akkor, ha önmagamat a saját nem létező öcsémnek kiadva felhívom a behajtó céget, és bejelentem, hogy meghaltam :)?
Köszönettel:
MG
Utolsó kommentek