A Zugügyvéd is találkozott már olyan abszurd ügyvédi ötlettel, hogy egy megörökölt lakás eszmei tulajdonrészbe – ahol az elvált örökhagyó új felesége lakott a közös gyermekkel lakott, ez volt a közös otthonuk – albérlőt akart költöztetni, holott a lakás nyilvánvalóan alkalmatlan volt erre beosztásánál fogva.
T. Zugügyvéd!
Segítségedet, tanácsodat kérném az alábbi ügyben:
Bátyámmal közösen egy önkormányzati lakásban lakunk, mindketten (társ)bérlői joggal. A lakás közös bejáratú, nagyjából két lakrészre van osztva (de nem lehet teljesen szétválasztani).
A probléma ott kezdődött, hogy testvérem nemrégiben elköltözött, és most lakrészét albérletbe ki akarja adni. Ami egyrészt tilos ugyebár, másrészt az én bérlői jogviszonyomat is veszélyezteti, ha az önkormányzat tudomására jut.
Tudom, sokan adják ki és nincs bajuk belőle, de ez mégsem egy teljesen különálló lakás, egy vadidegennel kell majd együtt élnem.
Mit tehetek ebben a helyzetben?
Nem vagyunk túl jó kapcsolatban, nem tudom megmondani neki, hogy ne csinálja, mert nem érdekli. Ki akarja adni, mert a pénz az kell persze.
Ha bejelentem én, akkor lehet, hogy az önkormányzat kidob mindkettőnket (lévén én is tudok róla, társbérlő vagyok, lényegtelen, hogy két külön lakrész. stb.)
Ha nem jelentem, akkor bűntárs vagyok, ha kiderül, így is röpülök.Én pedig semmiképp se szeretnék kiköltözni és más hiábája miatt a bérlői jogomat elveszteni. Nincs is hova mennem, ráadásul családom is van.
Az szóba se jöhet, hogy "megvegyem" vagy én béreljem az ő részét, egyrészt mert sok lenne most nekem az egész lakás, másrészt az ő véleménye szerint ez sok tíz milliót ér, ennyit sose tudnék fizetni.
Utolsó kommentek