Az alábbi kérdés sok diákot érint, és „az aktuális szövetkezeti feladatokról kiadott írásbeli tájékoztatások” iránymutatása is érdekes jogi kategória lehet.
Tisztelt Zugügyvéd!
Lassan 32 hónapja dolgozok egy cégnél diákmunkásként az egyik ismert diákszövetkezeten keresztül. Ezidáig nagyon fel sem merült bennem, de utánaolvastam az interneten, és elvileg számunkra a munkatörvénykönyv ugyan olyan szabadságolási feltételeket szab meg, mint egy "normális " (nem diák) munkavállalónak. Ennek ellenére a diákszövetkezet nem biztosítja ezt. Munkaszerződésünkben külön kikötés nem szerepel erre, csak a ledolgozott munkaórák után kifizetendő bért említik, illetve, hogy egyéb esetekkel kapcsolatban a munkatörvénykönyvben foglaltak szerint kell eljárni.
A megkötött munkaszerződés erre vonatkozó részei:
"A munkavállalót a végzett munkájáért személyi alapbérként ### forint személyi alapórabér illeti meg."
"A felek rögzítik, hogy a munkavállaló jelen szerződés keretében végzett munkatevékenysége nem kirendelés és nem munkaerő-kölcsönzés."
"A jelen munkaszerződés által nem szabályozott kérdésekben az aktuális szövetkezeti feladatokról kiadott írásbeli tájékoztatások és a Munka Törvénykönyve vonatkozó szabályai az irányadóak."
Kérdésem az lenne, hogy jól értelmezem-e a dolgot, és tényleg nekünk is jár (fizetett) szabadság, illetve, hogy visszamenőleg van-e lehetőség az ebből származó hátrányunk orvosolására? Amennyiben az első kérdésre a válasz igen, akkor ennek költsége melyik felet terheli: a diákszövetkezetet vagy a foglalkoztató céget?
Az e-mail címemből követkető cégnevet kérem ne említsék meg publikusan! Megértését köszönöm!
Segítségét előre is hálásan köszönöm,
Utolsó kommentek