Az alábbi történetet a Zugügyvéd nagyon is el tudja képzelni. Nem egyszer megtörtént, hogy a tárgyalás időpontja a bíró miatt csúszott, persze akkor csöndben illik megvárni, de ha az ügyvéd késik véletlenül pár percet, akkor nem egy bíró szó nélkül berekeszti a tárgyalást, rosszabb esetben pert szüntet meg, vagy ítéletet hoz, esetleg jól meg is alázza a késő jogi képviselőt.
Kedves Zugügyvéd,
Egy rövid történetet mesélnék el a bírói önkényről. Egy büntetőügyben a 11 éves kislányomat tanúként kívánja meghallgatni az egyik bíróság. A bíró tárgyaláson kívüli meghallgatást rendelt el. Először beidéztek egy szerdai napra bennünket, kikértem a kislányomat az iskolából, a bíró nem tudott időt szakítani ránk, beidézett szóban péntekre. Szegény lányom nagyon ideges volt az egész ügy miatt.Pénteken elmentünk a megadott időpontban, a bíró megint nem tudott velünk foglalkozni, hétfői napra adott új időpontot, a lányom már másodszorra kéredzkedett el az iskolából. Hétfőn újra elkértem, o bíróságra odamentünk, a bíró a megadott időpont után egy órával jött ki a tárgyalóteremből, és közölte velünk, hogy most nekikezd egy következő tárgyalásnak – öt tanú várt a tárgyalóterem előtt – és csak utána tud velünk foglalkozni.
A kislányom másfél óra múlva rosszul lett, a stressztől, szóltam a bírónő szerkesztőjének, hogy el kell mennünk.
Ezután jött a hidegzuhany, a bíró 35000 Forint rendbírsággal sújtott, mert elmentünk.
Az eset nagyon felháborított. Mi háromszor megjelentünk eleget téve a bíróság felhívásának. A kislányom 3 napot hiányzott az iskolából. A bíróságnak ezek szerint mindent szabad?
Üdvözlettel:
CZ.
Utolsó kommentek