A Zugügyvéd egy kiváló írást talált az Élet és Irodalomban Fleck Zoltán tollából. Mint ahogy a korábbi híradásokban már olvashattuk, a neves jogszociológust a Magyar Jogászegylet éves találkozóján indexre tették, ugyanis a szervezők megrettentek, hogyha előadóként megjelenik, akkor bíró (pontosabban bírósági vezetők) nélkül marad a jeles rendezvény.
A Zugügyvéd idéz az írásból, és olvasásra buzdít. Tényleg szükségünk lenne a következő paragrafusra?
Mivel az államtitkár szerint "nincs szükség igazságszolgáltatási reformra" és "belátható időn belül a bírósági rendszer átreformálása sem aktuális", viszont "gondolkodunk azon, hogyan lehetne a bírók és a bíróságok tekintélyét a jogrendszerben szélesebb körű védelem alá helyezni" (MTI), segítenék megfogalmazni az ebből következő egyetlen lehetséges jogi megoldást.
1) "Aki előre megfontolt szándékkal az igazságszolgáltatás szervezetét, valamely bírói gyakorlatot vagy ítéletet nyilvánosan bírálat tárgyává tesz, vétséget követ el, és pénzbüntetéssel vagy 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
2) "A cselekmény bűntettnek minősül, és háromtól öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, ha a bírálat tárgya az Országos Igazságszolgáltatási Tanács valamely tagja vagy egyéb igazgatási vezető."
Utolsó kommentek