Az nem mentesít senkit, hogy úgy regisztrál egy oldalra, hogy az általános szerződési feltételeket nem böngészi végig, de a megtévesztő, félrevezető tájékoztatás ellen számos jogi lehetőséggel lehet élni.
Kedves Zugügyvéd!
Egy nagyon érdekes kérdésben fordulok hozzád, amiben egyszerűen nem tudunk dűlőre jutni.
Regisztrálsz egy oldalra (pl blogba), ami különféle szolgáltatásokat nyújt, többek között a hozzászólás jogát. Regisztráció során el kell fogadd az általános szerződési feltételeket.
Mi van akkor, ha a szerződési feltételek között van egy olyan kitétel, hogy regisztrációddal elfogadod azt is, hogy amennyiben emailcímet, webcímet, msn címet stb. tüntetsz fel bármilyen hozzászólásodban/üzenetedben, tudomásul veszed, hogy ennek a szolgáltatásnak a díja 5 ezer Ft / üzenet, mivel ez hirdetésnek minősül.
Miután többezren regisztrálnak az oldalra és írogatnak (pontosan tudjuk, hogy max 1% olvassa el a szerződési feltételeket) az üzemeltető szépen összegyűjti azt a párszáz embert, akik tettek ilyen hozzászólásokat, és mindtől követeli az összeget, amely így minden bizonnyal sokmilliós összeg lesz.
Be kell fizessék? Ha nem kell befizessék, akkor pl. az internetszolgáltatók és sok egyéb cég milyen jogalapon kötnek online szerződéseket? Vagy egyáltalán, ha semmis egy ilyen szerződés, akkor miért van mégis minden oldalon ilyen?
Vagy ez csak úgy nagyjából számít, támpontot ad a bíróságnak egy esetleges perben a döntésben? Nem is beszélve arról, hogy a digitális adatok korlátlanul manipulálhatók, tehát gyakorlatilag bizonyíthatatlan, hogy egy regisztráció időpontjában pontosan milyen szerződési feltételek jelentek meg adott felhasználónak.
Hogy is van ez?
Üdv,
Max
Utolsó kommentek